Bezplatné poradenství

Oblasti, ve kterých poskytujeme poradenství:

  • Orientace v systému sociálních dávek
  • Kdo a kdy má nárok na sociální dávky
  • Kontakty na příslušné úřady
  • Mateřství/rodičovství a související dávky

Konkrétní příklady naší pomoci:

Naše služba je určena pouze těm, kteří si nemohou z problémů pomoci sami např. z důvodu věku, zdravotních problémů, nebo nedostatku financí či znalostí a dovedností.
Sociální dávky jsou velmi rozsáhlé téma, o kterém se mnoho mluví, ale často málo ví. Témata jako  výplata sociálních dávek, sociální dávky v hmotné nouzi, zákon o sociálních dávkách atd. jsou velmi časté nejen mezi nezaměstnanými, ale třeba mezi maminkami na mateřské (respektive rodičovské) dovolené, u osob se zdravotním postižením nebo seniorů.

Paní Anna se náhle ocitla v tíživé situaci, její partner jí vyhodil i s její dcerou na ulici, neměly kam jít ani na koho se obrátit. Paní Anna navštívila oddělení sociálních dávek na úřadě práce, ale pracovnicemi jí bylo řečeno, že nemá na nic nárok a ať žádosti ani nepodává, protože by jí všechno zamítli. S těmito informacemi přišla paní Anna k nám. Chtěla vědět, jaké jsou její možnosti. Byla na pokraji sil, úředníkům nerozuměla a nechápala jejich jednání.

Paní Annu jsme seznámili s jejími možnostmi, vysvětlili jsme jí o jaké dávky může požádat, kam zajít a co bude k žádostem o dávky potřebovat. Dále jsme jí pomohli řešit aktuální problémy s bydlením. Paní Anna odcházela s potřebnými informacemi i s možnostmi, jak se bránit pokud by komunikaci na úřadě nerozuměla.