Víme aktuálně

Seznamte se s aktuálními informacemi o naší organizaci:

Vážení klienti, 

od 18. 12. 2018 do 1. 1. 2019 budou Občanské poradny Hradec Králové, Jičín a Náchod uzavřeny. Služby poradenství budou znovu poskytovány od 2. 1. 2019. Přejeme Vám příjemné prožité svátků vánočních a mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2019. 

                                                                                                                pracovnice občanských poraden

 


PŘESTĚHOVÁNÍ OBČANSKÉ PORADNY NÁCHOD

Dochází ke změně adresy Občanské poradny Náchod. Od 1. 10. 2018 nás najdete na nové adrese: Weyrova 3, Náchod. 

Poradna se nachází v blízkosti náměstí TGM, v 1.patře domu, kde sídlí ČSOB. Děkujeme za pochopení.


 

V HRADCI KRÁLOVÉ SE USKUTEČNÍ TÝDEN PORTUGALSKÉ KULTURY

v týdnu od 17. 9. do 21.9. 2018 se uskuteční týden portugalské kultury, který pořádá ClubCafé Pessoa. Návštěvníci se seznámí s portugalskou kulturou, typickým jídlem. Poslechnou si portugalskou hudbu ale i zajímavé postřehy o zemi samotné. Bližší informace naleznete zde Týden portugalské kultury


V NÁCHODĚ SE USKUTEČNÍ FESTIVAL SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Dne 20. 6. 2018 město Náchod společně se sociálními službami pořádá 3. ročník festivalu sociálních služeb. Na festivalu se představí místní sociální služby, budou k vidění a zakoupení výrobky klientů služeb, dále se návštěvníci budou moci dozvědět informace o různé sociální problematice. Na Vaši návštěvu se těší i pracovnice Občanské poradny Náchod. 


NOVÉ KURZY V PROFESNÍM VZDĚLÁVÁNÍ A ZAJÍMAVÉ WORKSHOPY

Vážení zájemci,

od ledna 2018 Občanské poradenské středisko nabízí nové kurzy a zajímavé workshopy. Sociální pracovníci, manažeři ale i další zájemci mohou zdokonalit nebo získat nové schopnosti v kuru Marketingový specialista - foundraiser. Dalšími akreditovanými kurzy je Arteterapie a artefiletika a Koordinátor dobrovolníků v sociálních službách. 

Jestliže se chcete realizovat kreativním způsobem neváhejte navštívit workshop Tvůrčí psaní. Více informací naleznete v sekci vzdělávání-clubcafé Pessoa/profesní vzdělávání nebo letní školy a workshopy. 


 

OBČANSKÁ PORADNA NÁCHOD JE OPĚT OTEVŘENA I VE ČTVRTEK

OD LEDNA 2018 BYLA UKONČENA PROVOZNÍ OMEZENÍ V OBČANSKÉ PORADNĚ V NÁCHODĚ. PORADNA BUDE OTEVŘENA V KONZULTAČNÍCH HODINÁCH DLE REGISTRU - PO 9 - 12, 12:30 - 18, ÚT A ST 9-12, 12:30-15 A ČT 9-12, 12:30-17.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.


VÁNOČNÍ SVÁTKY 2017

Vážení klienti,

občanské poradny v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě a Kostelci nad Orlicí budou od 19. 12. 2017 uzavřeny.  Znovu se pro klienty otevřou od 2. 1. 2018!

Přejeme Vám šťastné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2018. 

Děkujeme za pochopení. 

                                                Tým občanských poraden


 

UZAVŘENÍ PORADEN V HRADCI KRÁLOVÉ, JIČÍNĚ A NÁCHODĚ

Vážení klienti,

od 12.12. do 13. 12. budou uzavřeny občanské poradny v Hradci Králové, Jičíně a Náchodě z důvodu vzdělávání pracovníků. Dotazovat se můžete znovu od 14. 12. 2017. Děkujeme za pochopení.  


OBČANSKÉ PORADNY SE ZÚČASTNÍ TÝDNE VZDĚLÁVÁNÍ DOSPĚLÝCH

Jako každoročně i letos se občanské poradny zapojí do Týdne vzdělávání dospělých, a jaké aktivity plánujeme:

poradna aktivita termín uskutečnění a místo
Občanská poradna Hradec Králové - CLubCafé Pessoa Týden portugalské kultury 6-10. 11. 2017, v prostorách ClubCafé Pessoa (třída ČSA 543, Hradec Králové) a Informační centrum Hradec Králové
Občanská poradna Jičín přednáška: Dluhy kam se podíváš 6. 11. od 16 hod., zasedací místnost MěÚ Jičín v přízemí - Žižkovo náměstí 18, Jičín
Občanská poradna Náchod přednáška: Rozvodem to nekončí 8. 11. od 16 hod., zasedací místnost úřadu práce, 2. patro - Kladská 1092, Náchod
Občanská poradna Kostelec nad Orlicí přednáška: Co s dluhy a jak z toho ven 6. 11. od 13:30 hod., zasedací místnost úřadu práce, 4. patro - kontaktní pracoviště úřadu práce Rychnov nad Kněžnou

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A PRODEJNÍ JARMARK  V ŽIVOTĚ BEZ BARIÉR

Dne 26 a 27. 11. 2017 můžete navštívit organizaci Život bez bariér a zároveň tuto organizaci podpořit nákupem výrobků jejich klientů. Budete si moci prohlédnout prostory organizace, ale i výrobky které jsou v organizaci vyráběny. Více informací naleznete v pozvánce na den otevřených dveří a předvánoční jarmark.

ZMĚNY PROVOZNÍ DOBY V KONTAKTNÍM PRACOVIŠTI LÁZNĚ BĚLOHRAD

od 1.9. 2017 bude na kontaktním místě v Lázních Bělohrad poradenství poskytováno vždy v každý sudý pátek - 22.9., 6.10., 20.10., 3.11., 1.12. a 15.12. Otevírací doba pro zájemce zůstává nezměněna.

Děkujeme za pochopení.


PROJEKT DĚTI SENIORŮM, SENIOŘI DĚTEM

Od 9. 8. 2017 bude zahájena vernisáž obrázků, se kterými se žáci a žákyně základních škol v Náchodě zúčastnili soutěže Doteky generací. Nejlepší obrázky si můžete prohlédnout v místní knihovně. Pevně věříme, že si najdete chvilku a na krásné obrázky se v knihovně podíváte. Na prohlédnutí obrázků budete mít dostatek času. Obrázky si v hale knihovny města Náchod můžete prohlédnout do 15. 9. 2017.


OMEZENÍ PRACOVNÍ DOBY V OBČANSKÉ PORADNĚ NÁCHOD

Ve dnech 8. 8. a 9. 8. 2017 od 13 hod. bude Občanská poradna Náchod uzavřena z provozních důvodů. Dále bude od srpna 2017 omezen provoz poradny každý čtvrtek, kdy bude poradna uzavřena z provozních důvodů.


 

V LETNÍCH MĚSÍCÍCH JSOU PRO NÁVŠTĚVNÍKY CLUBCAFÉ PESSOA PŘIPRAVENY 2 LETNÍ ŠKOLY!

V polovině srpna se uskuteční letní škola angličtiny a na konci měsíce se můžete těšit na kurz enkaustiky. Obě aktivity probíhají v prostorách ClubCafé Pessoa a jeho zaměstnanci se těší na Vaši návštěvu. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání - ClubCafé  Pessoa - workshopy  a letní školy.


ÚSPĚCHY PROJEKTU SENIOŘI DĚTEM A DĚTI SENIORŮM

Projekt Senioři dětem a děti seniorům má své první úspěchy v podobě uskutečnění různých akcí ale i poslání prvních obrázků, které jsou zařazeny do soutěže Doteky generací. Z proběhnutých akcí můžeme jmenovat:

Aktivity ZŠ TGM

- 4. dubna: proběhlo hudební představení "Hlásek", kdy je dětský pěvecký sbor instrumentálně doprovázen  šesti pedagogy 

- 6. dubna: uskutečnila se velikonoční tvořivá dílna seniorů s dětmi - výroba slepiček, ovcí a ptáčků

- 9. dubna: došlo k předčítání knihy dětmi seniorům po skupinkách a na pokojích

Děti ze ZŠ TGM se také zapojily do soutěže Doteky generací.

Aktivity ZŠ Komenda

- 4.5. proběhl koncert pěveckého sboru na dvou místech v domově důchodců (dvě jídelny), pro komornější prostředí pro seniory a méně práce pro personál domova důchodců

Děti ze ZŠ Komenda se také účastní soutěže Doteky generací.

ZŠ Plhov

Děti ze základní školy se účastní soutěže Doteky generací.

Jiráskovo gymnázium

- 4. až 20. dubna: proběhlo portrétování seniorů, celkem došlo k cca 8 návštěv-kontaktů se seniory, nyní probíhá zpracování fotomateriálu

- dále také probíhá portrétování rukou seniorů a mladých lidí, těšíme se na výsledky této akce a věříme se bude líbit i dalším

- 4. až 15. dubna: rozhovory asi u deseti seniorů, kteří vzpomínali a vyprávěli o svém životě - studenti nahraný rozhovor přepíší do literární formy

- 20.června: se uskuteční koncert Musica Viva - pěvecký sbor studentů gymnázia pod uměleckým vedením Mgr. Poutníka

Za účast dětí v projektu, ale i za nasazení všech dalších zúčastněných osob velmi děkujeme.


 MÁJOVÉ SLAVNOSTI V JIČÍNĚ

Již potřetí se Občanská poradna Jičín zúčastnila májových slavností, které se konaly 1. 5. 2017. Tentokrát jsme návštěvníkům kromě sušenek s čokoládou, oříšky, skořicí a perníkem nabídli i možnost zahrát si vědomostní hru o Jičínském putování za Rumcajsem. Rodiče s dětmi během hry odpovídali na otázky a plnili úkoly, aby se dostali za Rumcajsem, Mankou a Cipískem do lesa Řáholce. Rodiče si rovněž mohli vyzkoušet své vědomosti z oblasti finanční gramotnosti a při úspěšném splnění testu získali drobnou cenu. Setkání na Jičínském zámku bylo velmi úspěšné a už se těšíme na další ročník.

 

 

 

 


OTEVŘENÍ NOVÉHO KONTAKTNÍHO MÍSTA

Vážení klienti,

od 24. 2. 2017 pro otevíráme nové kontaktní místo Občanského poradenského střediska, o.p.s., a to v Lázních Bělohrad. Pracovníci zde budou poskytovat bezplatné sociálně-právní poradenství pro lidi, kteří se ocitli v nepříznivé životní nebo sociální situaci a nejsou schopni si pomoci vlastními silami. Konzultace budou probíhat vždy v sudý pátek od 8 do 15 hod.


UZAVŘENÍ PORADNY

Vážení klienti,

od 9. 2. 2017 do 10. 2. 2017 budou občanské poradny v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě a Kostelci nad Orlicí uzavřeny z provozních důvodů. Poradny budou znovu otevřeny od 13. 2. 2017. V Kostelci nad Orlicí budou konzultace probíhat 24. 2. 2017.

Děkujeme za pochopení.


PŘEJEME VÁM HODNĚ ŠTĚSTÍ V ROCE 2017 !