Bezplatné poradenství

Oblasti, ve kterých poskytujeme poradenství:

  • Rozvod
  • Svěření dítěte do péče
  • Výživné - určení / snížení / zvýšení
  • Styk mezi dítětem a rodičem

Konkrétní příklady naší pomoci:

Paní Emílie zjistila, že jí manžel podvádí. Je pevně rozhodnutá, že s ním již nechce dál být. S manželem se již o rozvodu bavila a řekl jí, že si všechno musí zařídit sama a že je stejně nerozvedou. Paní Emílie je bezradná. 

Paní Emilie hledala pomoc na internetu a zároveň objevila i naši poradnu. Při osobní konzultaci, na které se s pracovnicí domluvila, se dozvěděla, jakým způsobem se rozvést, kolik jí to bude stát a co k tomu bude všechno potřebovat a jaký je zhruba průběh soudního řízení. S poradkyní si připravila všechny dokumenty k soudu a dostala i rady, jaké výživné může požadovat. Nyní je „šťastně rozvedená“ a bydlí se svými dětmi. 


 

Paní Hana se rozešla se svým partnerem, se kterým společně vychovávali dvouletá dvojčata. Nevěděla, jak má postupovat a co by měla dělat. Její partner začal žít se svojí novou přítelkyní a své děti nejevil prakticky zájem. Paní Hana se rozhodla uspořádat poměry dětí, zašla na okresní soud a tam jí dali informace o naší poradně. Rychle se objednala a začala řešit situaci sebe a svých dětí.

Paní Hana získala informace o podmínkách pro určení péče o děti, nastavení výživného i možné nastavení styku mezi rodičem a dítětem. Byla jí poskytnuta podpora pro sepsání návrhu k soudu. Obávala se reakce svého bývalého partnera a otce svých dětí, proto byla podrobně seznámena s průběhem soudního řízení, připravila se na otázky soudu. Paní Hana nakonec vše zvládla, soud rozhodl o svěření dětí do její péče. Komunikace s bývalým partnerem byla pro paní Hanu snadnější než myslela. V současné době žije se svými dětmi v menším bytě a jejich otec se s nimi pravidelně vídá.