Workshopy a letní školy

Kurz Tvůrčí psaní

Zkoušíte občas psát a chcete poznat něco nového? Ať je vám dvacet nebo devadesát, každý dokáže napsat dobrý text, stačí trocha inspirace a příjemné prostředí. Zveme vás na kurz tvůrčího psaní k nám do klubové kavárny, kde vás kromě uvítací hry čeká báseň na dokončení, psaní o pohlednici nebo mentální mapa. Slibujeme, že budete psát, až se budou hory zelenat! Naše mladá lektorka Bc. Anna Šnoblová z vás dostane maximum a ještě se budete u toho příjemně bavit.

O lektorce

Bc. Anna Šnoblová vystudovala v Pardubicích historicko-literární studia. Jako odbornou praxi zvolila kurzy tvůrčího psaní v obecní knihovně. Pro jejich oblíbenost kurz realizuje už potřetí. Aktivně píše od svých pěti let, na konci roku 2017 vydala knihu „Počítám s Tebou“.

Termín konání: Kurz zahrnuje celkem 6 lekcí, ale lze je navštěvovat i samostatně, a to v termínech: 15. 2., 15. 2., 22. 2., 1. 3., 8. 3., 15. 3., 22. 3. 2018 vždy 18-19.30 hod.

Kurzovné: 150 Kč za lekci nebo 500 Kč za celý kurz.

Kurz se otevře v případě, že bude alespoň 5 účastníků. Přihlášky zasílejte nejpozději do 6. 2. 2018 na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . V případě, že se hlásíte na celý kurz, využijte formulář přihlášky, který najdete zde. Kurzovné můžete uhradit také přes službu PayPal.


 

LETNÍ ŠKOLA ANGLIČTINY

Chcete se zdokonalit v angličtině, nebo se jen pořádně rozmluvit? Být připraveni na situace, jak cestovat v Londýně a neztratit se při tom, užít si místní speciality, nebo si koupit něco na památku? Pak právě pro vás je tu Letní škola angličtiny, kterou pro vás pořádáme zcela nově. Pod vedením lektorky Mgr. Kristýny Moravcové vás čeká báječný týden plný objevování anglického jazyka hravou formou, všemi smysly a nejen od stolu! Vítáni jsou jak milovníci, tak úplní začátečníci bez omezení věku. 

O lektorce 

Mgr. Kristýna Moravcová se angličtině věnuje 20 let, učí skoro 10 let, z toho 5 let opravdu intenzivně a všechny věkové skupiny. Kromě angličtiny se věnuje také francouzštině. V současné době vede v ClubCafé Pessoa kurz anglické konverzace pro mírně pokročilé, v rámci kterého se zaměřuje na nácviky praktických témat, např. cestování, navigace ve městě, památky a přírodní místa aj. Její zážitkové metody výuky jsou velmi originální a liší se od běžného přístupu v jazykových školách. 

Termín konání: 14. - 18. 8. 2017 vždy od 16:00 do 19:00

Kurzovné: 1200 Kč/osoba

Místo konání: ClubCafé Pessoa, Tř. ČSA 543 (naproti Adalbertinu) a další exteriéry Hradce Králové 

Letní škola se otevře při min. počtu 5 přihlášených. Přihlášky zasílejte do 31. 7. 2017 na adresu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Formulář přihlášky najdete zde. Kurzovné můžete uhradit také přes službu PayPal.

 


FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP

V pondělí 21. 8. 2017  od 15 hod se v ClubCafé Pessoa uskuteční Fotografický workshop ve spolupráci s ateliérem Fotostudio HK pod vedením zkušeného lektora a umělce Jarka Plesara. V rámci tříhodinového  workshopu získáte nové dovednosti při práci jak s běžným, tak i s profesionálním fotoaparátem. Naučíte se, jak je možné zachytit pohyb ve fotografii, základy kompozice, jak fotit v šeru a v noci, jak zpracovat své snímky, a také zjistíte nejčastější chyby při fotografování.

 

O lektorovi

 Fotografování se věnuje od svých 14 let, profesionálně od roku 2007. Studoval na Fotografické konzervatoři v Hradci Králové. Od roku 2008 je členem Českého svazu fotografů. Působí jako fotograf a lektor ve společenství Fotostudio HK. Spolupracuje s filmařem a cestovatelem Petrem Kašparem, se kterým se  podílel na několika úspěšných projektech, jako dokumentární  fotograf a kameraman.  (Sandstone - Pískaři, ww8 New generation, filharmonie ve skalách…). Jeho fotografie jsou k vidění na výstavách v galeriích a dalších výstavních prostorech po celé České republice a v EU. Jako lektor fotostudia HK vede workshopy aktu, portrétu a klasické černobílé nebo kolorované fotografie.

Cena: 500 Kč/osoba

VLASTNÍ FOTOAPARÁT S SEBOU!

Přihlášky na tel.: 736 472 678 nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 18. 8. do 12 hod.

 


LETNÍ ŠKOLA ENKAUSTIKY

Chcete zažít tři báječné podvečery plné barev, fantazie, nových dovedností a zážitků? Přihlašte se na naši Letní školu enkaustiky, v rámci které se dozvíte něco o historii této výtvarné techniky, seznámíte se se základy techniky použití vosků za pomoci žehličky, ale i dalších způsobů, jako  horkým vzduchem – fénem, nebo elektrickým perem. Od nácviků základních tahů se za laskavého dozoru lektorky Aleny Prouzové přesunete až ke konečné úpravě hotových obrázků, které budete moci použít při zvelebování vlastního domova nebo k výrobě přáníček a pozvánek.


O lektorce

Výtvarnice Alena Prouzová se zabývá se touto nevšední výtvarnou technikou s voskem několik let. Nejprve svá dílka rozdávala kolegům a přátelům. Nyní, kdy je již třetím rokem na "volné noze", se tvorbě – a nejen enkaustice - věnuje intenzivně a její díla můžete znát z galerií a kaváren (Galeria Pizzeria, Kafe Na cestě aj.) 

Termín konání: 28. - 30. 8. od 17 do 20 hod

Místo konání: ClubCafé Pessoa, Tř. ČSA 543 (naproti Adalbertinu) 

Kurzovné: 900,- vč. všech výtvarných potřeb.

Nutná rezervace na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel.: 736 472 678 do 21. 8. 2017.